Aanmelden nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws van Koopmanschap & Greebe Makelaardij.




Wilt u ook woningen ontvangen die bij u passen?
Geef uw woonwens op.

Woonwens











Terug naar de nieuwsbrief

Wij hebben schitterend nieuws voor u!

NHG 2012, wat verandert er nou allemaal en wat niet.

Met een NHG-hypotheek kunt u veilig lenen en krijgt u een aantrekkelijke rentekorting. Ook in 2012 blijft het mogelijk om een hypotheek met NHG af te sluiten. In 2012 vinden er echter een aantal wijzigingen plaats in de kosten en de voorwaarden van de Nationale Hypotheek Garantie.

De Nationale Hypotheek Garantie beschermt u op twee manieren;
 Bij betalingsproblemen: wanneer u door omstandigheden, zoals werkloosheid of echtscheiding, de maandlasten voor uw hypotheek niet kunt betalen dan biedt de NHG-woonlastenfaciliteit een oplossing. Met de woonlastenfaciliteit krijgt u namelijk extra tijd om uw betalingsproblemen op te lossen.
Bij een restschuld: kunt u de betalingsproblemen onverhoopt niet oplossen en het komt tot een gedwongen verkoop van uw woning, dan bent u met de Nationale Hypotheek Garantie beschermd tegen een restschuld. Bij een restschuld is de verkoopprijs van de woning lager dan de hypotheekschuld. Bij een NHG-Hypotheek kan deze restschuld kwijtgescholden.
Voorwaarden kwijtschelden restschuld met Nationale Hypotheek Garantie:
1. U hebt een hypothecaire lening afgesloten met Nationale Hypotheek Garantie.
2. U hebt uw betalingsachterstanden zoveel mogelijk zelf beperkt, door uw hypotheeklasten zoveel mogelijk te blijven betalen.
3. U moet uw woning gedwongen verkopen, omdat u uw woonlasten niet meer kunt betalen als gevolg van een van de volgende vier oorzaken:
- ontslag,
- arbeidsongeschiktheid,
- (echt)scheiding,
- overlijden van uw partner.
4. U hebt toestemming van uw hypotheekverstrekker om uw woning te verkopen.
5. U hebt uw woning verkocht met behulp van een makelaar.
6. U hebt uw woning netjes bewoond.
7. U kunt de restschuld niet uit eigen middelen inlossen.

Na een succesvolle verkoop van uw woning/appartement, dient uw hypotheekverstrekker een verliesdeclaratie in bij Nationale Hypotheek Garantie.NHG beoordeelt of u in aanmerking komt voor kwijtschelding van uw restschuld. Nationale Hypotheek Garantie informeert u hierover per brief.   

Naast deze bescherming biedt een NHG-hypotheek ook een aantrekkelijke korting op de hypotheekrente. Deze rentekorting kan oplopen tot 0,7%.
 

Nogmaals de belangrijkste wijzigingen in de Nationale Hypotheek Garantie voor 2012 op een rijtje:
* De borgtochtprovisie over het hypotheekbedrag is 0,7%.
* De maximale hypotheek met NHG bedraagt is tot 1 juli €350.000,- en daarna €320.000,-.
* Een hogere maximale hypotheek voor startende tweeverdieners (tot €30.000,- hoger).
* De zekerheid (bij betalingsproblemen en restschuld) en de rentekorting blijven ongewijzigd.

Koopmanschap & Greebe Makelaardij | Sint Janslaan 195 | 1402 LS Bussum
035-8200284 | info@kgmakelaardij.nl | www.kgmakelaardij.nl
nvm  funda  nwwi  vastgoedcert